Miként ápolhatod az ékszereidet és miért fontos ez?

2019.11.04

Miért változik a kristályok színe?

Az ásványok gyógyító erejét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy hatásuk olykor szemmel is látható. A kövekben végbemenő változás ugyanis leggyakrabban azok színének változásában nyilvánul meg.

A rózsakvarc például nagyon gyorsan jelzi színének halványulásával, hogy valami történik... akár teljesen ki is fehéredhet. Amikor valakit komolyabb trauma ér, vagy érzelmi válságban van, a szeretet köveként is ismert ásvány minden erejét bevetve igyekszik viselőjének energetikai állapotát megemelni. Ezekben az esetekben akár el is szürkülhet az ásvány, ami már tisztítással+töltéssel sem hozható helyre, ugyanis a kristály kimerül.

De hasonlóan látványos változásokon megy át a tejkvarc is, mely kimerülés esetén sárgulhat-szürkülhet. Más kristályok pedig akár besötétedhetnek, sőt, fekete foltok vagy sávok is jelenhetnek meg rajtuk. Ezek ismeretében különösen fontos a kristályok tisztítása és töltse.

Tisztítás

A kövek tisztításának legelterjedtebb módja a néhány percig tartó folyóvíz alá tartás. De a tengervizes, sós vizes mosás is tökéletesen tisztít. Ennek a tisztítási módnak az a lényege, hogy a víz kimosson belőlük minden negativitást és újratöltse a kristályokat. Szerencsére az általam készített ékszerek kizárólag nemesacél alkatrészekkel készülnek, ezért semmi bajuk nem lesz ha bármilyen víz éri őket. Bátran tisztítsátok őket!!!

A morzsolódó ásványokat tengeri vagy kősóban is hagyhatjuk néhány órára, utána azonban óvatosan le kell tisztítani róluk a só maradványokat (főleg mielőtt víz érné).

Egyes kristályoknak megvan az a képességük, hogy megtisztítanak más kristályokat: ilyen pl. a karneol. Érdemes tehát egy karneolt tartani a kapott kövek tasakjában és akkor nem is kell más módon tisztítanunk őket. De hegyikristály csúcsokra helyezve is megtisztulnak a kövek, ha egy éjszakán keresztül ott pihentetjük. Ezenkívül füstölhetjük is a kristályokat, ez esetben füstön áthúzva tisztulnak meg a kristályok.
De én azt vallom, hogy egy kis pihentetés sem árt az ásványoknak... éjszaka például ne mindig viseljük az ékszereinket (hogy "ők" is pihenhessenek), illetve néhány velünk töltött nap után is érdemes félretenni 1-1 nap pihenésre és addig egy másik kedvencünket hordani. ;)

Töltés

Töltésre is több lehetőség közül lehet választani, de a legelterjedtebb módja a napon történő töltés, melyre a kelő és nyugvó nap sugarai a legalkalmasabbak. De viselés közben is töltődik, ha rajtunk éri napfény és ebben az esetben az erős nap is kevésbé ártalmas a kristályoknak. Holdkő esetén pedig telihold fényében kell "süttetni" az adott ékszert.
Erre a célra (is) kiválóan alkalmas még ha beszerzünk egy az ametiszt geodát, melyre helyezve újult energiával vértezhetjük fel szeretett ékszereinket.

Jó tanács:

Amikor épp nem használjuk az ékszereinket, csomagoljuk be őket, vagy tegyük be őket egy vászonszütyőbe, így nem karcolódnak és nem tudnak idegen sugárzásokat magukba szívni.

De hogy ne csak a negatív hatásoktól beszéljek, az is előfordulhat hogy mi töltjük fel az ásványokat és nem fordítva. Ha azt veszitek észre, hogy ragyog rajtatok a karkötőtök, az azt jelenti hogy sikerült magasabb rezgésszintre emelkedni. Ha igazán kiegyensúlyozottak vagyunk a kristályok színe mélyülhet, fényük pedig ragyogóbbá válhat. Sőt! Biztosan sokan találkoztatok már azzal a varázslatos jelenséggel, amikor a repesztett hegyikristályok kitisztultak (vagyis eltűnik belőlük a repedés). Igazán különleges és megmagyarázhatatlan elsőre, de elárulom, hogy ez abszolút jót jelent és kiegyensúlyozottságra, illetve pozitív energiák jelenlétére utal. :)


Képek: Pinterest

Szöveg: Dina Charm minerals, Judy Hall: Kristálybiblia c. könyve

Dina Charm minerals: személyreszabott ásvány ékszerek szívvel-lélekkel készítve © 2018
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el